Yeni telefon tasarımları MWC 2019’u sallamayı hedefliyor

Posted by

Samsung , gezegenin en büyük mobil konferansı olan MWC’dan önce  katlanabilir Galaxy Fold ve dört Galaxy S10 telefonu ile bizi şaşırtmıştı . Samsung’un ürün gösterisi, yoğun ve heyecan verici bir şov olacak ve Samsung’un bir tablete açılan muhteşem telefonu hakkında daha fazla ayrıntıyı paylaşımına şahit olacağız.

Samsung katlanabilir telefon konusunda sahnede yalnız olmayacak. Samsung’un arkasındaki dünyanın en büyük ikinci akıllı telefonu üreticisi olan Huawei’nin ilk katlanabilir telefonunu gösterime sunacağı söyleniyor. 

LG ,  Nokia ,  Oppo  ve  Xiaomi  de iddialı ürünlerle MWC’de boy gösterecekler.

Bu yılki MWC’yi geçen senenin gösterisinden daha da hayati kılan şey, on yıllık bir cep telefonu belirleme potansiyeline sahip üç son derece güçlü eğilimin arkasında göreceğimiz enerjidir : katlanabilir tasarımlar, 5G veri hızları ve çoklu özelliğe sahip fotoğrafçılık arka kameraların ( Galaxy S10 5Ghepsinde altı tane var). Tüm akıllı telefon dünyasında satışlar durgunlaştığı bir dönemde, MWC’de açıklanan ürünler ve haberler, dünyadaki en hızlı hareket eden endüstrilerden birini canlandırmak için bir umut ışığı sunuyor.

İşte görmeyi beklediğimiz telefonlar ve markalar umudu besleyecektir.

Samsung

Muhtemel telefon sayısı : 3-4 
Samsung basın toplantısı : 20 Şubat 11, PT, San Francisco 
Samsung MWC standı açılıyor : 25 Şubat Barcelona

Evet, Samsung zaten Galaxy Fold, dört Galaxy S10 telefonu ve  yanında bir kaç başka cihaz olacağını duyurdu. Ancak tepenin kralı, kabini ile büyük olma ve tüm yeni eğlenceli oyuncaklarını sergileme fırsatını yakalayacaktır. 

Oppo

Muhtemel telefon sayısı : 1 
Oppo basın toplantısı : 23 Şubat, 21:00 CET (5 am PT)

Çinli marka Oppo bize 2018’de Find X’i gösterdi, bu yüzden benzer bir gösteri yapmayı umuyoruz. Söylentilere bakılırsa, Oppo , vücuttan çıkan 48 megapiksel kameralı tam ekranlı bir telefon ve Oppo F11 Pro için hazırlanıyor ve mükemmel düşük ışıkta çekimler yapıyor olabilir. Arkasında da çarpıcı bir gradyan tasarımı olacakmış gibi görünüyor.

Xiaomi

Muhtemel telefon sayısı : 2-3 
Xiaomi basın toplantısı : 24 Şubat 10:30 CET (1:30 PT)

Xiaomi, Samsung’un katlanabilir telefonunun bazılarını kopyalamış gibi görünüyor, yakın zamanda katlanabilir telefon tasarımını taklit eder gibi bir video yayınladı. Bunun sadece Xiaomi’nin MWC plakasında olduğunu umabiliriz.

Ancak, Xiaomi Mi 9 amiral gemisi telefon da varsayım koridorlarında zıplıyor. Xiaomi MWC’de daha önce bu telefon hattını başlatma fırsatını yakaladı, bu yüzden duyuru akla geldi. Xiaomi genellikle, Mi modellerinin üst seviye bir versiyonunu, ya bir profesyonel model ya da şaşırtıcı özellikte özel bir sürpriz yapıyor olabilir.

Huawei

Muhtemel telefon sayısı : 2 
Huawei basın toplantısı : 24 Şubat, 16:00 CET (07:00 PT) 
Honor basın toplantısı : 26 Şubat, 16:00 CET (07:00 PT)

Huawei, pek çok deyişle, Şubat ayında 5G destekli katlanabilir bir telefon sunmayı planladığını, 2019’un en önemli telefon trendlerini tek bir muhtemel bir cihazda üretmeyi planladığını söyledi .  Huawei’nin  2020’nin sonunda Samsung’u dünyanın 1 numaralı akıllı telefon markası olarak ele geçirmeyi umduğunu açıkladı.

Nokia / HMD

Muhtemel telefon sayısı : 1-2 
Nokia telefonları basın toplantısı : 24 Şubat, 16:00 CET (07:00 PT)

Sık sık Twitter’dan paylaşım yapan Evan Blass tarafından yayınlanan bir habere göre, Nokia 9 PureView arkada beş kameraya sahip olacak, Zeiss kamera teknolojisini kullanacak ve Google’ın cihaz üreticileriyle paylaştığı Android’in “saf” sürümü olan Android One’ı kullanacak .

Ayrıca, HMD’nin, her yerde nostaljik türlerin verdiği boşluğa, bir gerileme özellikli telefonu (aka “aptal telefon”) çıkarmasını üçüncü yılında tekrarlaması da mümkündür. Geçen yılki Nokia 8110 “banana phone” ve 2017’nin Nokia supercheap 3310’u pratikte MWC kazandı.

LG

Muhtemel telefon sayısı : 2-3 
LG basın toplantısı : 24 Şubat, 19:30 CET (10:30 PT)LG G8’in selfie kamerası yüzünüzün 3B görüntüsünü tarayabilen bir uçuş sensörüne sahip olacak.

LG, MCW öncesinde kendi LG G8 ThinQ telefonunu duyurmaktan kaçınmadı, telefonun önündeki iPhone XS ve iPhone X gibi güvenli bir şekilde açılabilen bir 3D ön kamerayla birlikte dikkat çekiyor. 

LG G8 hakkında pek bir şey bilmiyoruz, yoksa LG aynı zamanda diğerleri gibi katlanabilir bir telefonu da MWC’de gösterecek mi?. Ancak, LG’nin zaten bir 5G cihazı açıklayabileceğini tahmin ediyoruz.

Telefon ahizesinin ayrıca LG X Power gibi orta kadranları çıkardığı da biliniyor, bu yüzden böyle bir telefonun ilk kez ortaya çıkması ihtimali de var.

Sony

Muhtemel telefon sayısı : 3 
Sony basın toplantısı : 25 Şubat, 8:30 CET (24 Şubat, 23:30 PT)

Söylentilere göre Sony Xperia X4 , geçen yılki Xperia X3 modelinin takipçisi oldu. Ağır çekim videodaki geliştirmeler de dahil olmak üzere, burada ilginç sürprizlerle karşılaşabiliriz.

Muhtemelen çok yakında Sony’den bir 5G telefonu göreceğiz. Sony Mobile pazarlama başkan yardımcısı Don Mesa , Ocak ayında Digital Trends’e verdiği demeçte, şirket telefon alıcılarının çoğunluğunun 2019’da tek bir ürünle öne çıkmak için acele etmek istemiyor . Bununla birlikte, Sony, sık sık üst cihazı ile birlikte bir avuç orta kademe model ortaya koyuyor.

OnePlus


Muhtemel telefon sayısı
 : 1

OnePlus MWC’de bir basın toplantısı yapmıyor, ancak zeminde olacak. Geçtiğimiz Aralık ayında açıklanan 5G telefonunu göstermeyi planlıyor ve İngiltere’deki havayolu şirketi EE’de satışa sunulacak. 

İlk yayın tarihi: 4:00 PT, 11 Şubat. 
Güncelleme : 21 Şubat 10:20, PT.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir