Yeni Nesil Amiral Gemisi Akıllı Telefonları İçin Duyurulan Samsung 512GB eUFS 3.0 Depolama Yongaları

Posted by

Samsung, akıllı telefon depolama portföyünü genişletiyor ve yerleşik eUFS 3.0 teknik özellikleriyle birlikte 512GB yonga üretmeye başladı. Bu, eUFS 3.0 teknik özellikleriyle gelen ilk Samsung yongasıdır ve önceki eUFS 2.1 depolamasının iki katı hızlı olacak. Hatırlanacağı gibi Samsung, Ocak ayında yeni UFS 2.1 yongalarını piyasaya sürdü ve bu yongalar yalnızca yeni eUFS 3.0 teknik özelliklerine sahip Samsung bellek yongalarının yaklaşık yarısı kadar hızlı olacak. Samsung için, bu ay 128 GB’lık bir seçenekle birlikte 512GB eUFS 3.0‘ın piyasaya sürüleceğini iddia ediliyor.

Şirket , yeni eUFS 3.0 yongalarının SATA yarıiletken sürücününkinden (SSD) dört kat, tipik microSD karttan 20 kat daha hızlı olduğunu ve premium akıllı telefonların bir Full HD filmi bir PC’ye yaklaşık üç dakikada aktarmalarını sağladığını iddia ediyor. Okuma ve yazma hızları sırasıyla 2100 MB / sn ve 410 MB / sn’dir. Samsung, bu okuma oranının Ocak ayında açıklanan eUFS 2.1 yongalarından iki katına çıktığını ve yazma hızının da yüzde 50 arttığını söyledi.

Rastgele okuma ve yazma hızlarının sırasıyla 63.000 IOPS ve 68.000 IOPS olduğu, mevcut eUFS 2.1 endüstri şartnamelerine göre yüzde 36 ve genel microSD kartlardan (100 IOPS) 630 kat daha hızlı olduğu iddia ediliyor . Bu yükseltme, birden fazla uygulamanın aynı anda akıllı telefonlarda çalışmasına ve yanıt vermeyi artırmasına olanak tanıyacaktır. Samsung, yeni mobil belleğin ultra ileri yüksek çözünürlüklü ekranlarla gelecekteki akıllı telefonlarda kesintisiz kullanıcı deneyimlerini destekleyebileceğini iddia ediyor.

Samsung ilk önce 512GB ve 128GB eUFS 3.0 yongalarını tanıtırken, yılın ikinci yarısında da 1 TB ve 256GB modeller üretecek.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir