Vivo kablosuz şarj için Energous’a ortak oldu

Posted by

Vivo Energous ortaklığı Çinli telefon üreticisinin, telefonların şarj ünitesine ihtiyaç duymadan şarj edilmesini sağlayacak teknolojiyi entegre etmesini sağlayacak.

Bu teknolojiyle üretilecek telefonlar sayesinde Çin telefon üreticisi Vivo bu alandaki rekabette yakında üstünlüğü ele geçirecek.

Energous’un WattUp kablosuz şarj teknolojisi ile güçlendirilen Vivo telefonları yakında pillerini şarj etmek için radyo frekanslarını kullanacak ve WattUp kablosuz şarj yapabildiği için cihazları şarj cihazına takmaya gerek kalmayacak.

Bu özelliğe sahip bir Vivo telefonu ne zaman görebileceğinize dair bir haber bulunmamakla birlikte, Çin telefon pazarının hızlı hareket eden rekabet dünyasında, Vivo’nun bu teknolojiye sahip bir telefonu hızlı bir şekilde ayağa kaldırmak için yoğun çaba gösterdiği biliniyor.

Öte yandan Energous, 20 watt’a kadar güç sağlayan yeni bir hızlı şarj çözümünü açıkladı. Energous, daha yüksek şarj gücü değerlerine çıkmanın bile mümkün olduğunu söylüyor. Sistem bobin kullanmadığı için şirket, çözümünü üretmenin ve birden fazla cihaza entegre etmenin daha kolay olduğunu iddia ediyor. 

Energous Başkanı Stephen R Rizzone, “Hızlı şarj 20 watt çözümümüzün yanı sıra, müşterilerimize temaslı ve mesafe şarjı, düşük güç ve yüksek güç seçenekleri içeren eksiksiz bir ürün yelpazesi sunuyoruz.” açıklamasını yaptı.

Energous WattUp çözümleri, Barselona’daki 2019 Dünya Mobil Kongresi’nde sergilenecek . 

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir