Türkiye’nin Ürettiği Cep Telefonu Var Mı?

Posted by

Hızla gelişen teknoloji dünyasını yakından takip etmek her ülkenin ekonomisi ve gelişimi için son derece önemlidir. Bu kapsamda gelişmekte olan ülkeler sınıfında olan Türkiye, son yıllarda yerli teknoloji üretimi hamlelerine hız vermiş durumda. Özellikle dünyanın birçok ülkesinde en çok ihtiyaçların başında olan cep telefonu üretimi konusunda yıllardır çeşitli çalışmalar yapılıyor. Bu kapsamda yapılan çalışmalar çerçevesinde akıllı telefon üretiminde ülkemizde çeşitli hamleler yapmaya başladı. Yapılan bu hamleler Türkiye de cep telefonu üretimi çalışmalarını hızlandırarak önemli adımlar ülke olarak atmamıza neden olmuştur.

Yerli Cep Telefonu Markaları Ve Modelleri

Ülkemizde yerli statüsünde birçok telefon markası kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Telefon piyasası pazarında yeni nesil birçok model telefonu bulmak mümkündür. Casper, Kaan Telefon, Vestel gibi markalar tarafından üretilerek satışa sunulan çeşitli cep telefonu markaları bulunuyor. Ayrıca devlet şirketi olarak çalışmalarını sürdüren Aselsan bünyesi altında çeşitli çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Günümüzde teknoloji hamlelerini yapan Türk firmaları sayesinde ülkemizde ve dünyanın birçok bölgesinde markamıza ait telefonların satışı giderek daha çok artış göstermeye başlamıştır. Önemli teknoloji markaları arasında yer alan Casper, Kaan, Vestel gibi markaların üretmiş oldukları telefonları siz de modellerinde dilediğiniz modeli seçerek satın alabilirsiniz.

Yerli Üretimler Tamamen Yerli mi?

Son yıllarda artan teknoloji hamleleri ile giderek daha çok teknoloji üreten ülke konumuna gelmeye başladık. Bu çerçevede adını duyurmayan ve çeşitli çalışmalar yapan birçok firma teknoloji hamleleri yapmak için çeşitli alt yapı çalışmalarını başarılı ve sesiz bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Günümüzde üretilen ve kullanıcıların beğenisine sunulan cep telefonlarının tüm detayları yerli üretim olup, ülkemize birçok yönde çeşitli kazanımlar da sunmaktadır. Fakat bazı parçaları yerli üretim olması yerine dışarıdan ihraç edilerek monte edilmektedir. Bu parçaların monte edilmek yerine üretimini yapmak ciddi kayıp olacağından teknoloji üretiminde işlemci gibi özel parçaların ihraç edilmesi daha uygun kabul ediliyor. Yerli üretime destek olarak siz de yapılan bu hamlelere destek olarak yerli üretimin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz.  

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir