Tiktok Mobil Uygulama Nasıl Kullanılır?

Posted by

Dünya çapında bir anda hiç beklenmedik bir etki yaratan ve kısa sürede milyonlarca kullanıcıya erişen Tiktok mobil uygulamasını şuan bilmeyen yoktur. Çin merkezli olarak piyasaya sürülen bu yeni uygulama bugün dünya çapında çok geniş kitleler tarafından kullanılmaktadır. Tiktok ile birçok hareket yapmak mümkündür.  Mesajlaşma, haberleşme, canlı video yükleme ve izleme seçeneği sunan bu uygulama ile yer konumu bile atılabilmekte ve gerekli ders notlarına kadar  birbirinden farklı her türlü paylaşım yapılabilmektedir.

Kullanımı Oldukça Kolaydır

İlk olarak telefon işletim sistemine göre mevcut olan indirme programından Tiktok uygulaması indirildikten sonra, ‘profil’ simgesi tıklanarak uygulamaya kayıt işlemi yapılır.  Kayıt için istenen telefon ve mail gibi bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bu şekilde kayıt olmak istemeyenler için Facebook üzerinden giriş seçeneği de bulunmaktadır. Daha sonra sol alt kısımda yer alan mercek simgesi yardımı ile mevcut bulunan profiller veya etiketler bulunabilir. Bu sayfada gezilirken takip et butonu tıklanan sayfaların yaptıkları yeni paylaşımlar, kullanıcının kendi ana sayfasında yer almaktadır. Sağ alt kısımda bulunan ‘mesajlar’ butonu kullanıcıya ait yeni mesaj  ve bildirimleri göstermektedir. Yeni bir bilgi geldiğinde veya başka kullanıcıdan mesaj geldiği durumlarda bu simge de bildirim işareti yer alır.

Video Paylaşmak Oldukça Basit

Video paylaşmak için, alt orta kısımda yer alan ‘+’ simgesi  tıklanır. Kaydedilmek istenen video  teması seçilerek gerekli kayıt burada yapıldıktan sonra üst kısımda bulunan ses seçeneği ile videoya seçilen ses öğesi eklenir. Videolara emoji ve yüz ifadesi simgeleri eklemek için sol at kısımdaki ‘Efektler’ butonu kullanılır. En son olarak sağ alt köşede yer alan ‘Yükle’ butonuna tıklanarak video sisteme yüklenmiş olur.  Kullanıcı paylaştığı videosunu kendi profil sayfasında da görüntüleyebilir.

Uygulamanın Özellikleri Nelerdir?

Diğer adı Musical.ly olan Tiktok, içerisinde bulunan yüzlerce efekt ve görsel seçenekler ile video çekme imkanı sağlar. Sahip olduğu birbirinden eğlenceli emoji ve müzik efekleri ile komik videolar oluşturulabilir. Bu alanda çekilen kısımlar istenildiğinde diğer farklı platformlarda da arkadaş çevresi ile paylaşılabilir.  Uygulama sadece kullanıcının çektiği videoları yayınlamaz, aynı zamanda başka kullanıcıların paylaştıkları videoları da izleme şansını verir.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir