Telefon Isınması Sorunu Nasıl Çözülür?

Posted by

Telefon Isınması Zararları, Telefon Isınması Nasıl Önlenir?

Telefonlar gün içerisinde kullandığımız aletlerin başında geliyor. Lakin bu aşırı kullanım, telefonda birtakım sorunların yaşanmasına yol açabiliyor. Bu sorunlara örnek olarak ısınma problemlerini göstermek mümkün. Isınan telefon, kullanımı zorlaştırmasının yanında donma gibi durumları da tetiklemekte. Bu yazımızda telefonunun neden ısındığı ve telefon ısınması hususunda neler yapılabileceği gibi sorulara cevap arayacağız. Keyifli okumalar…

Telefon Neden Isınır?

Telefonda bulunan uygulamalar işlemciyi zorlayabilir. Bu da telefon ısınmasının en temel sebeplerinden birisidir. Bilhassa işlemciyi büyük ölçüde çalıştıran uygulamalar ısınma sorununa yol açmaktadır.

Telefon ısınması, yeterli depolama alanına sahip olmayan kişilerin ortak problemleri arasında yer almaktadır. Hafızanın aşırı dolu olması, işlemciyi zorlayacak ve ısınma, donma gibi problemleri beraberinde getirecektir.

Son olarak cihazın şarj halinde kullanılmasının da bu duruma sebebiyet verdiğini belirtmek gerekir. Ayrıca bu davranış, telefonunuzun pil ömrünü de olumsuz etkileyecektir.

Telefon Isınması Problemi Nasıl Çözülür?

Telefonunuz çok ısınıyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Üzülmeyin, bunu yaşayan yalnızca siz değilsiniz. Birkaç adımda telefon ısınması sorunundan kurtulabilirsiniz…

Telefonunuza ferah kıyafetler alın!

Çoğumuzun telefonunda koruma amaçlı kılıflar bulunmakta. Ancak bu kılıfların telefonun ısınmasına neden olabileceğini biliyor muydunuz? Yeterince hava almayan ve kaliteden mahrum telefon kılıfları, ısınma problemlerinin ana sebepleri arasında yer almaktadır.

Güç tasarruf moduna hayır!

Tecrübeyle sabittir ki, güç tasarruf modu telefonun büyük ölçüde ısınmasına neden olmaktadır. İşlemci, sahip olduğu gücü idareli kullanmak için ekstra çaba göstermektedir. Bu bağlamda telefonun ısınması söz konusu olabilmektedir.

Kullanmıyorsan kapat!

Wi-Fi, GPS ve otomatik sekronizasyon uygulamalarının sürekli açık tutulması, işlemciye büyük bir yük bindirmektedir. Kullanmadığınız takdirde bunları kapatarak telefonunuza tarifsiz bir iyilik yapmış olacaksınız.

Nerede Benim Şarjım?

Telefonunuzu yalnızca kendi şarj aletiyle şarj edin. Kalitesiz ya da telefonunuzla uyumsuz olan şarj aletleri bataryanızın sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir. Bu durumda telefon ısınması şikayetlerinin dile getirilmesi son derece doğaldır.

Telefon Isınmasına Karşı Alınabilecek Önlemler

Depolama alanınızı mümkün olduğunca boş tutmaya bakın.

Telefonun CPU kontrolünü sağlayan uygulamalardan yardım alın. Bu uygulamalar ısınma problemine karşı otomatik geri bildirim sağlayacaktır. Vereceğiniz tek bir komutla telefonun ısısını düşürebilirsiniz.

Telefonunuzu direkt olarak güneşe maruz bırakmayın. Doğrudan ısıyla temas halinde olan telefonunun ısınması kadar normal bir durum yoktur.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir