Sony Xperia L3 Tüm Ayrıntılarıyla

Posted by

Mobil dünya kongresi bu yıl baya şaşalı geçecek gibi gözüküyor. Her marka gizli silahlarıyla orada olacak ve bu devler sahnesinde çok az model parlayarak milyonlarca kullanıcıya ulaşma hakkını kazanacak. Sony Xperia L3 cihazı ve saklanan birkaç cihazla birlikte bu kongrede ki yerini alacak. Sony Xperia Xa3 ve XZ4 modellerinde kullanılan CinemaWide ekran teknolojisi Xpreia L3 modelinde bulunmuyor. Anlaşılan o ki Sony yalnızca CinemaWide sistemini üst seviye akıllı cihazlar için saklıyor.

Sony Xpreia L3 Özellikleri

Sony Xperia L3 modelinde ekran büyüklüğünü 5.7inçten yana kullanmış gibi gözüküyor bunu yanı sıra ekranda HD çözünürlük ve 18:9 format desteği sağlıyor. Çift arka kamera teknolojisinde bu sene Sony’de boy gösterecek. 13 MP ana kamera ve 2 MP derinlik algılayıcı arka kamera sistemini oluşturuyor. Ön kamera olarak ise 8MP bir çözünürlük tercih edilmiş. Cihazın işlemcisine dair detaylara henüz ulaşamadık lakin 32 GB dahili depolama ve 2GB ram ile bu model biraz piyasa değerlerinin altında kalıyor gibi gözüküyor keza 3300 mAh kapasitelik bataryası da bunu destekler nitelikte. Herhangi bir sürpriz olmazsa Sony sanırım yavaş yavaş akıllı telefon piyasasından gelecekte çekilmeyi planlıyor gibi gözüküyor ya da sadece sadık kitlesine hizmet verecek gibi çünkü akıllı telefon piyasa koşullarında daha iyi özelliklere sahip birçok büyük marka var. Sony yatırımlarını diğer sektörlerden yana kullanıyor.

Sony Xperia L3 modelinin arka kısmında NFC logosu, cihazın alt kısmında USB-C Portu, cihazın üst kısmanda ise 3.5 mm kulaklık giriş portu bulunuyor. Parmak izi okuyucusu ise Sony standartlarına uygun olarak cihazın yan tarafında yer alıyor. Android 8.1 Oreo işletim sistemini tercih edilmiş. Sony Xperia L3 satış fiyatı ise 199 Euro etikete sahip. Sony hayranları rahatlıkla bu cihaza sahip olabilecek. Fiyat – performans konusunu önemseyen kullanıcılar ise çok daha farklı akıllı telefonları ve akıllı telefon markalarını tercih edecek gibi gözüküyor. Sony’nin bu akıllı telefon piyasasında ki gidişatı hakkında ki fikir ve görüşlerinizi yorumlarda belirtiniz.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir