Samsung Galaxy Fold İle Büyük Bir İşe İmza Attı

Posted by

Samsung Galaxy Fold, yakın zamanda satışa sunulacak akıllı telefonlar arasında yer almakta. Peki yine yakın zamanda akıllı telefon almayı düşünen bir kişi neden Samsung Galaxy Fold‘u beklemeli? Samsung Galaxy Fold özellikleri ve Samsung Galaxy Fold incelemesi hakkında detayları birlikte gözden geçirelim isterseniz.

Samsung Galaxy Fold Özellikleri Ve İncelemesi

7.3 inç ekran boyutu ve bu ekranda 1536 x 2152 piksel çözünürlük sunan cihazın ekran oranı 16:10. Bu değerlere bakıldığında 414 ppi olan ekran yoğunluğunu görebiliyoruz ki son dönemlerde eline akıllı telefon alıp da oyun oynamak isteyen biri, basit bir tabletten bile daha büyük olan bu cihazda rahatlıkla oyun oynayabilir ve sosyal medyada sörf keyfi yaşayabilir. Ayrıca Dinamik AMOLED ekran, kalite bakımından da oldukça başarılı.

İçerisinde Android 9.0 işletim sistemi yüklü olarak gelen Samsung Galaxy Fold özellikleri arasında yer alan işlemci ise sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 855. İşlemci çekirdeklerden bir tanesi 2.84 GHz hızında çalışırken, üç tanesinin hızı 2.42 GHz; diğer dört tanesi ise 1.8 GHz hızında çalışmakta. Adreno 640 da cihazın grafik işlemci tarafını oluşturmakta. Bu özellikler size çok iyi geldiyse, daha çok hoşunuza gidecek olan noktalara değinelim şimdi de: Dahili 512 GB depolama alanı bulunan cihazda 12 GB RAM yer alıyor. Bir SD kart yuvasına sahip olmayan cihazda, buna gerek duyacağınız da şüpheli zaten.

Samsung Galaxy Fold

Kamera detaylarına bakıldığında, arkada 3; önde 2 olmak üzere toplamda beş kamerası bulunan Samsung Galaxy Fold‘un dahili kameralarından ikisi 12, diğeri ise 12 MP çözünürlük sunuyor. Ön kameralardan bir tanesi 10; diğeri ise 8 MP çözünürlük ile geliyor. Bir de cihazda 10 MP çözünürlüğünde kapak kamerası yer alıyor.Bu özelliklere Samsung Galaxy Fold incelemesi açısından bakıldığında, bir fotoğrafçının da cihazı rahatlıkla kullanabileceğini belirtebiliriz. Arka kamera ile 2160P çözünürlüğünde videolar kaydedilebilirken, ön kamerada bu çözünürlük 1080p’ye düşmekte.

Peki bu güçlü cihazın bataryası ne durumda? Çıkarılabilir olmayan bataryanın 4.380 mAh büyüklüğünde olması söz konusu. Güçlü telefonların çok daha fazla şarj kullandığını düşünecek olursak bu bataryadan daha iyi bir batarya düşünülebilirdi belki; ancak bu değer de hiç fena değil, hele günümüzde PowerBank kullanım yoğunluğunun ne kadar yüksek olduğunu düşünürsek, bu cihaz rahatlıkla değerlendirilebilir diyebiliriz.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir