Reeder İlk Akıllı Cep Telefonu ‘P13 Tanıtımını Yaptı

Posted by

Reeder, Samsun’da yer alan fabrikasında teknoloji hamlelerine hız kesmeden devam ediyor.

8 milyon TL yatırım yaparak tesiste kısa sürede telefon üretmeye başladı. Reeder’ın yeni akıllı telefonu Reeder P13 burada üretilecek.  Yerli akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayar firması olarak çalışmalarını sürdüren Reeder P13 Life ‘ı, model telefonun onayını aldıktan sonra çalışmalarını daha da artırmıştır. BTK tarafından gerekli onay çıktıktan sonra telefonun piyasaya sürülmesi hedefleniyor.  Yunus Hakan Binoz, Reeder firmasında Samsun Operasyon Merkezi Genel Müdürü olarak görev alıyor. Yunus Hakan Binoz’un yaptığı açıklama çerçevesinde Android 8.1 işletim sistemi kullandıklarını belirti. Reeder P13 Life modelde yer alan bu özellik telefonun daha yüksek hız performansına ulaştığını söyleyerek kullanıcıların çok seveceği telefonu kısa süre sonra piyasaya sürecekleri müjdesini verdi.

Reeder P13 Life Özellikleri Belli Oldu

Telefonun üretim aşamasında % 60 yerli ve % 40 ithal parçaların kullanılıyor. Özelliklerine baktığımız da ise 5 MP ön kamera özelliğinin yanı sıra 8 MP arka kamera özelliği ile yüksek kaliteli görüntü ve fotoğraf çekme imkanı sunuyor. Ekran boyutuna baktığımızda 5,7 inç ekran özelliğine sahip olduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra 1 G B RAM ve artırılabilir 16 GB dâhili depolama alanı ile kullanıcıların rahatlıkla ve severek kullanacağı birçok özellikle dikkat çekiyor. Akıllı telefonların en büyük sorunlarından biri olan şarj sorunu da 2500 mAh batarya özelliği ile ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Reeder P13 Yılda 600 Bin adet üretilmesi hedefleniyor

Teknoloji üretimi için Samsun da ki tesiste yıllık 600 bin telefon üretimi yapmayı hedefleyen Reeder, bünyesinde 100 çalışanla ilk olarak çalışmalarına start verdi. Kısa sürede üretim kapasitesi ve de çalışan kişi sayısını artırmayı hedefleyen Reeder’ın bu yıl ve bir sonraki yıl ki hedeflerini belirleyerek çalışmalarına hızlı start vererek başladı. Tesiste kapasite  300 bini telefon olmak üzere, 100 bini akıllı saat ve200 bini tablet olmak üzere birçok üretim başarılı şekilde gerçekleşmektedir.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir