Ocak 2019’da Türkiye’de En Çok Oynanan 5 Mobil Oyun

Posted by

Kabul edelim; akıllı telefonlarımız sundukları geniş uygulama yelpazesiyle iş ve eğitim dünyamızın vazgeçilmezleri halini aldı. Fakat onların vazgeçilmez olduğu bir diğer başlık da hiç şüphesiz mobil oyunlar. İtiraf edin, hemen hepinizin telefonunda zor zamanlarda oynamak üzere hazırda bekleyen birkaç oyun vardır. Aralık 2018 itibariyle Google Play Store’da toplam 2.8 milyon uygulama var. Ve küçük bir araştırmayla bu sayının %75’inin oyun olduğunu öğreniyoruz. Yani Google Play Store’da 2 milyonun üzerinde oyun var. Peki sizce Ocak 2019’da Türkiye’de en çok oynanan 5 mobil oyun hangisi oldu?

1 – PUBG Mobile: Ücretsiz olması ve hemen hemen Steam versiyonuyla birebir aynı deneyimi sunması sebebiyle PUBG Mobile ilk çıktığı günden beri tüm dünyada en çok oynanan ve en çok indirilen oyunlar listesinin başından hiç inmedi. Türkiye’de de benzer bir senaryodan bahsetmek mümkün.

2 – Kelime Gezmece: Belki sizi biraz şaşırtmış olabilir ama size verilen 4-5-6 harfi uygun biçimde sıralayarak kelime türetmeye çalıştığınız bu bulmaca oyunu geçtiğimiz ay Türkiye’de rekor sayıda oynanarak neredeyse PUBG Mobile’ı geçiyordu. Dinlendirici yapısı ve bölüm geçtikçe farklı şehirlerde yarışma olanağı sunmasıyla genç – yaşlı herkesin ilgisini çeken bir olduğu kesin.

3 – Subway Surfers: 3 hattan oluşan tren raylarında koşan kaykaylı bir genç ve onu kovalayan bir bekçi. Karşınıza sürekli engeller çıkıyor ve engellere takılmadan kaçabildiğiniz kadar kaçmaya çalışıyorsunuz. Yakalanınca en baştan. Kulağa her ne kadar basit gelse de 2012 yılında piyasaya sürülen Subway Surfers Türkiye’de devasa bir oyuncu kitlesine sahip.

4 – Temple Run 2: Birinci oyunuyla efsaneleşen Temple Run serisinin ikinci oyunu başlangıçta beklenen başarıyı yakalayamasa da gelen güncellemelerle ilk oyunun başarısını geride bırakarak Ocak 2019’da en çok oynanan oyunlar listesine 4. sıradan katıldı.

5 – Benim Konuşan Tom’um 2: Kökeni neredeyse ilk iPhoneların çıkışına kadar dayanan Konuşan Tom’un yeni oyunu çok sevilmişe benziyor. Kendi kedinizi yetiştirdiğiniz, acıktığında karnını doyurup kirlendiğinde yıkadığınız sanal bebek tarzı bu oyunda amaç; evcil hayvanınızı mutlu ve hayatta tutmak.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir