Motorola’dan Sürpriz Bir Atak: Moto G7

Posted by

Motorola Moto G7, Amerika ve Avrupa için farklı modellerde piyasaya sunulacak ve yakın bir zamanda raflardaki yerini almış olacak. İlerleyen bölümlerde Avrupa için sunulacak olan Motorola Moto G7 özelliklerini ve bu özelliklere bağlı Motorola Moto G7 incelemesini sizlerle paylaşacağız.

Motorola Moto G7 Özellikleri Ve İncelemesi

Hem ön; hem de arkası cam olan cihaz, biraz eskide kalmış olsa da Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunuyor. LTPS IPS LCD ekranda 6.2 inç boyutu ve 1080 x 2270 piksel ekran çözünürlüğü ile 19:9 oranı kullanılarak 405 ppi ekran yoğunluğuna ulaşıyor ki bu ekrana sahip bir cihazda oyunlarınızı oynayabilir, film ve videolarınızı izleyebilir, internette rahatlıkla sörf yapabilirsiniz.

Cihazda Android 9.0 işletim sistemi kullanılıyor. Qualcomm Snapdragon 632 sekiz çekirdekli işlemcide çekirdeklerin tamamı 1.8 GHz hızında çalışıyor. Bu hızın düşük olduğunu düşünebilirsiniz belki ama işlemci modelinin de düşük olduğu göz önünde bulundurulduğunda, Motorola Moto G7 giriş seviyesi akıllı telefonlar kategorisinde yer alacak diyebiliriz. Adreno 506 grafik işlemciye baktığımızda da bu bilgiyi desteklemiş oluyoruz.

64 GB dahili depolama alanı ve 4 GB RAM’i bulunan Motorola Moto G7 özellikleri içerisinde, SD kart kullanımı da 512 GB’a kadar destekleniyor. Arkada iki kamera ile gelen cihazın kameralarından biri 12; diğeri de 5 MP çözünürlüğünde ve bu kameralarla 2160P kalitesinde video kayıtları gerçekleştirilebiliyor. Önde ise 8 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor ve bu kamera da 1080p kalitesinde video kayıtları yapıyor. Motorola Moto G7 incelemesini kamera yönünden değerlendirdiğimizde, günümüzün çoklu kamera teknolojisine uymaya çalışan bir cihaz ile karşı karşıya olduğumuzu görebiliyoruz.

Değiştirilebilme özelliği bulunmayan 3000 mAh gücünde pile sahip Motorola Moto G7‘nin hızlı şarj desteği de bulunuyor. Bu destek sayesinde cihaz günümüz akıllı telefonlarına bir adım daha yaklaşmış oluyor. FM Radyo desteği sunmasının yanında şeffaf beyaz ve seramik siyah renk alternatifleri bulunan bu cihazın, söz konusu düşük özellikleri dolayısı ile bir akıllı telefondan beklentisi az olan, ileri yaş kullanıcılar ya da çocuklar tarafından tercih edilebileceği tahmin ediliyor.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir