Microsoft MWC 2019’da: HoloLens 2’ye Hoş Geldiniz

Posted by

Microsoft , artırılmış gerçeklik kulaklığının ikinci nesil sürümünü başlattı . Microsoft HoloLens 2 önceki modele göre daha hafif, daha küçük ve daha gelişmiş, daha geniş bir görüş alanı ve her bir göz için daha yüksek çözünürlükte görüntüler sunuyor.

İlk HoloLens kulaklık seti, gerçek dünyayı sanal nesnelerle birleştiren bir artırılmış gerçeklik biçimi olan karma gerçeklik kavramını geliştirmişti. Tam gelişmiş bir kulaklıktan ziyade bir çift akıllı gözlük, ancak yine de daha küçük ebatta bir cihazdı.

Üretimi durdurulan Kinect’ten Xbox cihazına dayanan teknolojiye dayanarak , HoloLens ilk kez 2016 yılında geliştiricilere 3.000 $ / 2.719 £ karşılığında satışa sunuldu, ancak tüketicinin yoğun ilgisiyle karşılaşmadı.

Ve Oculus ve HTC Vive gibi kullanıcılar daha fazla tüketici odaklı VR kulaklıkları piyasaya sürseler bile, ikinci nesil kulaklıkla değişim için yeterli bir talep oluşmadı.

Tasarım ve özellikler

  • Kesinlikle daha ince ve daha hafif bir tasarım 
  • Etrafınızdaki dünyayı görmek daha şeffaf mercekler

Kulaklık, ilk nesil modele kıyasla daha geniş bir görüş alanı ve  daha rahat bir kullanım alanına sahiptir. Bu nedenle, daha uzun süre giyecek kadar rahat olmalıdır. Ayrıca gözlüklerin üzerine de yerleştirilebilir ve boyut ayarlaması için bir kadran bulunur.

Şeffaf gözlük elemanı özelliğini, HoloLens‘in çalışma şeklindeki temel unsurlardan biri olarak koruyor. Artık Microsoft Hello (superb) ile giriş yapabilirsiniz, ayrıca gelişmiş göz ve el takibi de yapabilirsiniz.

Kulaklık pasif olarak kendisini soğutur ve şarj başına yaklaşık iki veya üç saat kullanım sağlar.

Çıkış tarihi ve fiyatı

  • Mobile World Congress’te düzenlenen etkinliğin lansmanı
  • Önümüzdeki aylarda çıkış tarihi?

Microsoft  , 24 Şubat 2019’da ikinci nesil kulaklığı duyurmak üzere HoloLens 2‘yi Mobile World Congress’e getirdi . 

Bu lansmanın yeri oldukça şaşırtıcıydı – Microsoft, birkaç basın toplantısına ya da gösteride yer aldığımız konferans merkezinin karşısındaki bir otelde düzenlediği şovda oldukça büyük bir ilgi yarattı.

Microsoft CEO‘su Satya Nadella lansmanı sırasında sahnede, “Dünyayı görme şeklinizi değiştirdiğinizde, gördüğünüz dünyayı değiştiriyorsunuz” dedi.

Hololens 2  şimdi ön sipariş vermek için 3.500 $ ‘dan (2.680 £) temin edilebilir . Dynamic’in 365 Remote Assist’i içeren paketler 125 $ / ay’dan başlar.

HoloLens 2 başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Çin, Almanya, Kanada, İngiltere, İrlanda, Fransa, Avustralya ve Yeni Zelanda’da mevcut olacak, ancak daha sonra diğer bölgelerde piyasaya sürülecek.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir