Kredi Kartı Olmadan Akıllı Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Posted by

Tüketici Kanunları tarafından kredi kartlarına taksit imkânının kaldırılması ile birlikte birçok firma özellikle cep telefonlarında genel olarak da elektronik eşyalarda kredi kartına taksit seçeneğini maalesef kaldırdı. Bu yeni dönem alışverişlerine olumsuz olarak yansısa da nakit alışverişlere olan yönelme arttı. Ancak durumu olmayan, nakit birikimi yapamayan ve kredi kartı kullanan kişiler için elektronik eşya alımı oldukça zorlaştı. Gelen yeni karar ile birlikte mağazalar son çare olarak müşteriyi çekmek ve satışlarını yükseltmek için farklı yollara başvurmaya ve müşteriyi bu şekilde memnun etme yoluna başvurdular.

Açık Hesap Yöntemi

Piyasaların hareketli durumunun da satışları etkilediği elektronik satışı yapan mağazalar, senet karşılığı veya senet bile olmadan açık hesap yolu ile teknolojik ürün satışı yapmaya başladılar. Bu açık hesap sistemi bütün mağazalar için geçerli olmasa da piyasadaki birçok mağaza için geçerli olmaktadır. 12 ve 24 ay seçeneği ile taksitli satışlar sayesinde biraz satışlar canlanmakta ve en çok tercih edilen taksitli alışveriş yöntemlerinden birisi olmaktadır.

Banka Kredisi İle Alışveriş

Kredi kartı kullanıcılarının genelde bankalarda bir geçmişi bulunduğundan, kredi başvurusunun olumlu çıkma ihtimali yüksek olmaktadır. Belirlenen miktara göre uygulanan vadeli ihtiyaç kredileri ile birçok kullanıcı bankadan çektikleri kredi ile telefon satın almakta ve ödemelerini her ay taksit miktarına göre bankaya yapmaktadır. Banka kredisi başvuruları olumlu sonuçlanacak kişiler için önerilebilecek bir yöntem olmaktadır.

Anlaşmalı Mağazalardan Kredi Kullanma

Teknoloji marketleri bankalar ile ortak çalışmakta ve anlaşmalı olarak müşterisine kredi kullandırmaktadır. Birtakım şartların arandığı bu yöntemde, mağaza kişi adına başvuruyu yapmakta ve olumlu çıkması durumunda bankadan gelen kredi ile telefon satışını gerçekleştirmektedir. Kullanıcının mağaza ile herhangi bir iletişim durumu kalmaz ve her ay düzenli olarak mağazaya yapması gereken ödemeyi kredi kullandığı bankaya ödeyerek telefon sahibi olmaktadır.

Faturalı Hat Kampanyaları

İletişim sektöründe hizmet veren operatörlerin tercih ettiği bu imkân sayesinde belirli dönemlerde fatura taahhüt sözleşmesi yapılarak karşılığında faturaya aylık telefon taksiti ödemesi yansıtılmakta ve müşteriye telefon satışı yapılmaktadır.  Büyük operatörlerin sunduğu bu satış yönteminde fazla bir şarta gerek olmayıp, kimlik ile sözleşme taahhüdünde bulunulmakta ve stokta olan teknolojik ürünlerden satın alma işlemi yapılabilmektedir. Sonrasında taahhütte anlaşılan süre kadar fatura tutarına ek olarak telefon taksit miktarı yansıtılmakta ve müşteriye tek fatura olarak sunulmaktadır.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir