İPhone için Spectre uygulaması ile daha iyi uzun pozlama fotoğrafları çekebilirsiniz

Posted by

Hafif izleri, ipeksi su akışlarını yakalayın ve insan kalabalıklarına farklı bir yorum katın…

İPhone, 3 ila 9 saniyeden uzun süren yüzlerce çekimi birleştirerek simüle edilmiş uzun pozlama fotoğraflarını çekebilen, Spectre adlı yeni bir iOS uygulaması getiriyor . Geceleri bir arabadan hafif çizgiler oluşturabilir, akan suyun ipek gibi görünmesini sağlayabilir veya halkın kalabalıklarını farklı yorumlayabilirsiniz. Spectre , bir fotoğraf uygulaması şeklinde tasarlandı.

Spectre‘nin özel menüsü , Pixel 3‘teki Night Sight‘ta veya iPhone‘daki Portre Modunda kullanılana benzer bilgisayar fotoğrafçılığı uygulamasına benziyor. Spesifik olarak, uygulama uzun pozlamalı bir fotoğrafı simüle etmek için AI, makine modu ve algoritmaları kullanır – ayrıca yavaş deklanşör fotoğrafçılığı olarak da bilinir.

Uygulamada, telefonunuzun ne kadar titrediğini gösteren küçük bir gerçek zamanlı simge var. Bu özellik, bir fotoğraf çekilirken iPhone‘unuzu sabit tutmanıza yardımcı olmak için güzel bir görsel hatırlatıcıdır.

Ancak Spectre, uzun pozlama fotoğrafçılığını simüle eden tek uygulama değil tabii ki. İOS ve Android için Adobe Lightroom CC ile , etkinleştirebileceğiniz “Teknoloji Önizlemesi” nin bir parçası olarak uzun pozlama moduna sahiptir. Ve sonra iOS uygulaması Slow Shutter Cam , uzun pozlamalar için de bir kontrol kolu ve ek bir aralık ölçer modu sunuyor.

Spectre‘ın basit arayüze sahiptir, yazı tipi ile minimal bir görünümü ve gerçek bir kameradan etkilenen kontrolleri karıştırarak işler. Spectre 1,99 $ değerle lanse edildi . Muhtemelen uygulamanın ilk sürümünden sonra fiyat artacaktır.


My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir