Huawei P30 ve P30 Pro çıkış tarihi, söylentiler ve haberler

Posted by

Huawei’nin P20 Pro ‘su şüphesiz 2018’in en iyi akıllı telefonlarından biriydi ve P20 ‘nin yakaladığı standart da oldukça iyiydi. Çin şirketi bu nedenle yaklaşan P30 ve P30 Pro için bazı büyük beklentiler belirledi.

Huawei’nin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonları (P30 ve P30 Pro) hakkında bilmeniz gereken her şey , söylentiler ve görmek istediklerimiz…

Huawei P30 çıkış tarihi ve fiyatı

Yaklaşık £ 599 veya biraz üzerinde bir fiyat bekleniyor.
Huawei, Twitter’da P30 ve P30 Pro ‘nun 26 Mart’ta Paris‘teki bir etkinlikte açılacağını açıkladı.

P20 ve P20 Pro’nun her ikisi de Mart 2018’de ilan edilmişti. Fiyatlandırma açısından, P20 599 £ ‘a, P20 Pro ise 799 £’ a başladı, bu nedenle Huawei’nin P30 serisi için benzer bir yapı izlemesini bekliyoruz. Kesinlikle daha ucuz olmasını beklemiyoruz.

Huawei P20 Pro incelemesi

Dizayn

Waterdrop çentik göstergesi var
Dikey kamera düzenlemeleri
Her ikisinde de su yalıtımı
P30 ve P30 Pro’yu çevreleyen sızıntılar gün geçtikçe artmaktadır. Daha önce sızan P30 ve P30 Pro görüntülerinde, hem üstünde su damlası ve çentikler sundu.

Şimdi, Mobil Dünya Kongresi ‘nde SlashLeaks sızıntısı sayesinde, P30 Pro’nun elimizde yalnızca bazı çekimleri yok, aynı zamanda çok sayıda renderimiz var .

P30’u küçük bir su çentiği ile gösterdiler. Ayrıca P30 için dikey olarak düzenlenmiş üçlü bir kamera sistemi gösterdiler ve ekranın altına yerleştirileceğini düşündüren parmak izi sensörü yoktu .

91Moba işleyicisine göre, P30 149.1 x 71.4 x 7.5 mm ölçecek ve fotoğraf makinesi çarpması kalınlığı 9.4 mm’ye çıkacak. Ayrıca gemide bir 3.5mm kulaklık girişi gösterdiler. Diğer sızıntılarından biri, kulaklık jakının hem P30 hem de P30 Pro için geri dönüş yaptığını söylüyor.

Bu işlemlerin ardından, Mobile World Congress’ten bir sızıntı da, P30 Pro olduğu iddia edilen şeyin arka ve kenarının bir resmini çekmeyi başaran Digital Trends’ten geldi . Yayın önden çekemedi ancak arka, P30’un renderlerine benziyor, arkada üstte üçlü dikey kamera sistemi var.

Görüntüler, beklediğimiz gibi, metal ve cam tasarım gösteriyor. Ayrıca P20 Pro ve Mate 20 Pro’daki güzel alacakaranlık bitişi gibi bazı ilginç bitiş seçeneklerini görmeyi bekliyoruz .

Dijital Eğilimler sızıntısı olduğundan, WinFuture’da daha fazla render ortaya çıktı . Bir kez daha, hem P30 hem de P30 Pro’da bir su damlası çentiği olduğu görülüyor. P30 üçlü dikey kamera ile gösterilirken, P30 Pro dört kamerayla gösterildi – üçü solda ve flaş modülünün altındaki üçlü sistemin yanında daha küçük bir lens.

Bu daha küçük sensör bir Uçuş Süresi sensörü olabilir ve önceki bazı Slashleaks renderlerinin önerdiklerine benzer bir tasarım olabilir .

İddia sahipleri, Huawei ‘nin, OnLeaks’in oluşturduğu, MWC sızıntısının ve en yeni SlashLeak görüntülerinin gösterdiği, Mate 20 serisinde bulunan kare düzenlemeyi tercih etmekten ziyade, P30 serisi için dikey bir arka kamera düzenlemesine bağlı kalacağını ileri sürüyor.

SlashLeaks , P30 Pro ‘nun bilinmeyen kaynağın ellerinde göründüğünü gösteren “Vietnam’da açık” olduğunu söylediği bir fotoğraf paylaştı . Yine, cihazın önü gösterilmedi ancak arkadaki kamera sistemi en yeni renderlarla tutarlıydı.

Hem P20 hem de P20 Pro 8 mm’den daha kalındı, bu yüzden P30 ve P30 Pro‘nun OnLeaks renderları nın önerdiği gibi ince tasarımlar sunmasını bekliyoruz. Sadece P20 Pro resmi bir IP derecesine sahipti, ancak P30 ve P30 Pro ‘nun su geçirmezlik özelliğini sunduğunu görmeyi umuyoruz. Bu, çoğu amiral gemisi akıllı telefonda oldukça standart bir özellik haline geldi.

Cihaz Görüntüsü

 • Artan ekran boyutları
 • OLED
 • Ekrandaki parmak izi sensörleri
 • Ekran boyutları açısından, P20’nin 5.8 inçlik bir ekranı var, P20 Pro’nun 6.1 inçlik bir ekran sunmasına karşın, P30’un 6.1 inçlik bir ekran sunacağı, P30 Pro’nun ise 6.5 inç’e yükseleceği iddia edildi . Bu doğruysa, şirketin Mate 20 Pro’dan daha büyük olmasını sağlayacaktır.

Ancak, ekran artışlarına rağmen, P30 ve P30 Pro‘nun ayak izlerinin öncekilerden çok fazla değişmesini beklemiyoruz.

Ayrıca P30’un bir OLED paneline sahip olacağı iddia ediliyor . P20 Pro’nun 2018’de bir OLED paneli vardı ancak P20’de LCD vardı. Ekrandaki parmak izi sensörleri yalnızca OLED panellerinde mümkündür, böylece P30’u OLED’e taşımak mantıklı olacaktır.

Huawei P30 ve P30 Pro kameralar
P30: Üçlü arka kamera önerildi
P30 Pro: Dört arka kamera bildirildi
P30 Pro için 38MP Sony sensör söylentisi
Sızıntılara ve renderlara dayanarak, Huawei P30’un üçlü arka kamera sistemine sahip olduğu söyleniyor. Bu arada P30 Pro’nun dörtlü kamera sistemi sunması bekleniyor.

Bir brifingde , Huawei‘nin küresel ürün pazarlamacılığı VP’si Clement Wong ile birlikte Mobile World Congress ‘te, şirkete “gerçekten devrim niteliğinde bir teknoloji” sunmayı planladığı söylendi. “Kamerayı kullanmazsan, bu bariz bir değişiklik değil” diye ekledi.

Bize göre, dörtlü kamera çözümü – şirketin kendi CEO’su Richard Yu tarafından Weibo’daki ayın bir çekiminde sızdırıldığı gibi – periskopu çok yetenekli bir mercek olarak gören ve türeten üç mercek kurulumuyla gerçekleştirilebilir.

Bilgilendirme , P30 Pro’nun periskop zum özelliğine sahip olduğunu doğruladı , ancak Wong bütün detayı açıklamadı.

Huawei , son birkaç yıldır Leica ile bir ortaklık kurdu ve Huawei, Mobile World Congress‘te P30 ve P30 Pro ‘nun yeni Leica kamera donanımına sahip olacağını ancak ayrıntıları belirtmediğini doğruladı .

Huawei P30 Pro‘nun 38 megapiksel Sony IMX607 görüntü sensörüne sahip olacağı konusunda daha önce bazı söylentiler çıkmıştı . Yaklaşan, ancak henüz açıklanmayan sensör, kare piksel dizili 1 / 1.8 görüntü sensörüdür. Lewei’nin açıkladığı durum böyle olmayacak gibi gözükse de Huawei’nin görüntü sensörünü kullanan ilk üretici olacağı iddia edildi.

Her iki durumda da, en azından P30 Pro cihazından harika şeyler bekliyoruz. P20 Pro, arkadaki üçlü sistemi ile ilk kez piyasaya sürüldüğünde tartışmasız akıllı telefon kamera kralıydı, bu yüzden P30 Pro’nun doldurması gereken büyük beklentiler var.

Donanım özellikleri

 • Kirin 980 bekleniyor
 • P30 Pro için 8GB RAM modeli
 • P30 Pro için kablosuz şarj bekleniyor
 • Huawei kendi yongalarını üretiyor, bu nedenle P30 ve P30 Pro, en son Kirin işlemcisi olan Kirin 980 – Huawei’nin Mate 20 Serisinde kullandığı platformun aynısı.
 • P20, 4GB RAM ve 128GB depolama alanına sahipken, P20 Pro, 6GB RAM ve 128GB depolama alanı sunmaktadır. Bu arada, Mate 20 Pro, 256 GB depolama alanına sahip 8 GB RAM seçeneği sunar, böylece P30 Pro için de aynı şeyi görebiliriz. Depolama genişletmesi için MicroSD desteği de bekleniyor.
 • Batarya kapasiteleri açısından, P20 ve P20 Pro’nun davlumbazlarının altında sırasıyla 3400 mAh ve 4000 mAh hücreleri var, bu yüzden P30 ve P30 Pro için benzer bir özellik beklemekteyiz. Mate 20 Pro’nun 4200 mAh kapasitesi var ve P30 Pro’nun da aynı değeri sunmasına şaşırsak da, P30 ve P30 Pro’nun hızlı şarj ile gelmesini bekliyoruz.
 • P20 veya P20 Pro cam desteklerine rağmen kablosuz şarj hizmeti sunmuyor , ancak Mate 20 Pro da en azından P30 Pro’da kablosuz şarj özelliklerinin görülmesi umuluyor.
 • P30 ve P30 Pro ayrıca Android 9.0’da Huawei EMUI kaplamasıyla çalışır.

Huawei P30 ve P30 Pro‘yu çevreleyen daha fazla söylenti oldukça detayları sizler için takip edeceğiz.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir