Hakkımızda

Veya Bu (VB Tüketici Endeksi) Nedir?

Veya Bu – VB Tüketici Endeksi bir ürün nitelik değerlendirme endeksidir. Tüketicilerin satın alma kararı verirken kullanabileceği, çoklu ürün özelliğinin bir arada ve ayrı ayrı analizi ile puanlaması yapılarak hazırlanmış rakamsal değerlerdir.

VB Tüketici Endeksi ilk aşamasında cep telefonunda formüle ettik ve bu ürünün birkaç olumlu özelliğine bakarak karar veren tüketicilerin sonraki aşamalarda üründen sağladıkları fayda aşamasında hayal kırıklığı yaşadığı pek çok örnek durum yaşanmaktadır.

Ürünün sadece teknolojik başarısı göz önüne alınarak ve SAR (telefonunuzu kullanırken ne kadar radyoaktif enerjiye maruz kaldığınızın ölçüsüdür) değerinin göz ardı edilmesi, Kamera megapixel değerinin yüksek olmasının minik sensör boyutundaki yanıltıcı etkisi… gibi örnek durumların sizi ekonomik veya sağlık yönünden kayba uğratmasının önüne geçmeyi amaçlayan VB Tüketici Endeksi zaman içinde farklı ürünlerde de hazırlanacaktır.

VB Tüketici Endeksi ürünü fiyat kategorilerine ayırarak, her ürün tipi için VB1, VB2, VB3… alt endeks oluşur ve temel özellikleri değerlendiren endekslemeyi yapar. Bu sayede bütçenize uygun en uygun ürünü almanıza destek olmaktadır..