En Çok Satışı Yapılan Telefon Modelleri

Posted by

Hayatımızın en önemli bir parçası olan ve elimizden hiçbir an düşüremediğimiz cep telefon modelleri her geçen gün farklı model çeşitleri ve özellikler ile piyasası günden güne büyüyor. Özellikle ilerleyen teknoloji ile ortaya çıkan pek çok özellikli akıllı telefon modelleri sürekli değişim ve gelişim göstererek her alanda ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek kapasite ve özelliklerle üretiliyor. Hemen her evden bir den fazla akıllı cep telefonu modeli varken insanları aklında da en çok satılan telefon markalarının hangisi olduğu soruları geldi. Akıllı telefon modellerini incelediğimizde ise 7 markanın fiyatına bakılmaksızın en çok tercih edildiği görülüyor.
En Çok Satışı Yapılan Markalar
En çok tercih edilen cep telefonu modellerine baktığımızda Samsung Galaxy Note 8 modelinin daha çok tercih edildiğini görmemiz imkânsız. Yaklaşık 195 gr ağırlığında olan Galaxy Note 8 6.3 inçlik kapasitesi ve 1440 x2960 piksel çözünürlüğüne 64 GB-128 GB-256 GB aralığında depolama hafızası ve 6 GB RAM’ı 8 MP ön kamera ve her biri için de 12 MP çift kamera özelliği ile kullanıcılarına keyif dolu bir kullanım sunuyor. Samsung Galaxy j1 j2 j3 gibi diğer modelleri ile Huawei Plus iphone 7 Plus, Sony XPERİA, XİAOMİ gibi markaların en çok satıldığı satış verilerinde yer alıyor.

Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Her ne kadar lider markalara ait olsa da cep telefonu alırken mutlaka ince detaylara dikkat etmek lazımdır. Özellikle uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka markası ne olursa olsun kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Bu şu detayları göz önünde bulundurmanız gerekir;

• Günümüzde artık telefonlar sadece bir iletişim aracı değil, aynı zamanda bir İnternette girebilen bir bilgisayar, bir kamera, radyo ve televizyon veya bir oyun aracı niteliğindedir. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özelliklere sahip olması çok önemlidir.
• Gün boyu elinizden düşmeyeceğinden dolayı mutlaka uzun süre bataryası dolu olabilen modelleri tercih etmelisiniz.
• Uzun süre kullanmayacaksanız fazla pahalı olmaması ve bütçenizi aşmaması sizin açınızdan daha faydalı olur.
• Telefonunuzda olması gereken ekstra kriterlerinize uygun olması gerekir.
• Fotoğraf selfie ve video çekmeyi seven biriyseniz mutlaka depolama hafızası yüksek olan modelleri tercih edin
Telefonunuzu ekran çözünürlüğü, kamera kapasitesi ses seviyesi de telefon alırken dikkat etmeniz gereken önemli detaylar arasında yer alıyor.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir