En Çok İnternet Harcayan Mobil Uygulamalar Hangileri?

Posted by

Günümüz çağında internet herkesin hayatının bir parçası haline gelmiş durumda. Çocuk, genç, yaşlı demeden her yaştan insan internet ortamında vakit harcıyor. Kimisi iş için, kimisi sanal ortam, kimisi sosyal medya, kimisi oyun oynamak için interneti kullanıyor. Ancak bazı uygulamalar çok fazla internet harcıyor. 

İnternet Harcayan Uygulamalar Nelerdir? 

• Facebook 

• YouTube 

• İnstagram

 • İnternet üzerinden izlenen videolar 

• İnternet ile oynanan oyunlar 

Listede yazıldığı gibi bu uygulamalar çok fazla internet harcıyor. Facebook’ta paylaşımlara göz atarken veya arkadaşlarınızla chat yaparken kısa sürede internetinizin azaldığını fark edebilirsiniz. YouTube aracılığıyla video izlemek ya da müzik dinlemekte interneti çabuk bitirir. Sadece YouTube değil, herhangi bir siteden video izlediğinizde internetinizin çabuk bittiğini görürsünüz. İnstagram da facebook gibi internet yiyen uygulamalardandır. Ancak insanların pek çoğu günün büyük çoğunluğunu sosyal medyada geçiriyor. İnternet üzerinden oynanan oyunların tümü interneti hızlı bir şekilde bitiriyor. Bu nedenle bu uygulamaları kullanırken internetinizi sık sık kontrol etmelisiniz. Eğer çok fazla bu uygulamaları kullanıyorsanız internet paketinizin GB limitini yükseltebilirsiniz. 

İnternet Harcamayan Uygulamalar Nelerdir? 

• Whatsapp 

• Google arama

• Resmi siteler 

• Blog sayfaları 

• Online eğitim siteleri 

Whatsapp, günümüzde çok sık kullanılan bir iletişim aracıdır. İnternet kullanan pek çok insan SMS yerine whatsapp aracılığıyla sevdikleriyle haberleşmeyi tercih ediyor. Whatsapp’ın en büyük avantajı görüntülü arama, video ve resim yollama gibi özelliklere sahip olmasıdır. Ancak whatsapp tüm bu özelliklere rağmen interneti çok fazla harcayan bir uygulama değil. Google’da arama yaparak bir şeyler araştırmak da interneti fazla harcamıyor. Yani, gönül rahatlığı ile istediğiniz konuyu araştırabilirsiniz. 
Bazı resmi siteler ( hastane randevu sistemi, okul siteleri, haber siteleri vb.) de fazla internet harcamıyor. Blog sayfaları da aynı şekilde internet harcamayan uygulamalardan. Online eğitim siteleri de fazla internet harcamıyor. Pek çok insan için bu durum çok avantajlı çünkü birçok insan örgün öğretim yerine online eğitimi tercih ediyor. 


İnternetinizi bu tür uygulamaları kullanırken daha dikkatli kullanmanız size fayda sağlayacaktır. İnternet harcayan uygulamaları kullanırken sık sık internetinizi kontrol etmeyi unutmayın. 

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir