Corning, katlanabilir akıllı telefonlar için koruyucu bir cam geliştiriyor

Posted by

MWC 2019 ‘da, Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X gibi katlanabilir akıllı telefonların resmi lansmanı yapıldı . Ancak, katlanabilir akıllı telefonların en büyük zorluklarından biri ekran dayanıklılığı olacak. Galaxy Fold ve Mate X söz konusu olduğunda, hepsi plastikle kaplanmıştır, bu da çizilmeye karşı çok hassas olduğu ve kolayca kırılabileceği anlamına gelir.

Bu sorunun çözümü adına iyi bir haber var. Corning‘in genel müdürü John Bayne, şirketin katlanabilir akıllı telefonlar için koruyucu cam geliştirdiğini doğruladı. “Zorluğun, camı kıvrımı ekrana daha iyi korumak için çok iyi uyacak kadar ince yapmak” olduğunu vurguladı. Tabii ki, Apple ‘ın samimi bir ortağı ve yatırımcısı olarak Corning ‘in hamlesi, bazı analistlerin Apple ‘ın bu cama yönelik bir talebi olduğunu da belirtmesine yol açtı.

Bayne’nin verdiği bilgilere göre, Corning’in amacı, 0.1 mm kalınlığında ve 3 ~ 5 mm’lik bükülme yarıçapına sahip ultra ince bir cam oluşturmaktır, böylece katlanır cep telefonu, yine de açık değil Aslında Corning, bükülebilir bir cam olan Willow Glass’ı piyasaya sürdü, ancak üretim süreci cep telefonlarında kullanılmadı.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir