Clean Master Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Posted by

Clean Master uygulaması Android işletim sistemli akıllı cep telefonları ve tabletler için özel olarak uyarlanmış hızlandırma, Android temizleme ve Ram boşaltma uygulamasıdır. Android işletim sistemli cihazlarda kullanılan 10 uygulamadan birisi olan Clean Master  kullanıcıya ücretsiz olarak sunuluyor. Uygulama alternatif seçenekleri  ile gereksiz dosyaları silmekte ve aynı zamanda telefonunuzu ya da tabletinizi daha hızlı ve performanslı hale getiriyor. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan bu uygulama sayesinde cihazlarınızı depolama alanı hiçbir zaman dolmayacaktır.

 Clean Master Uygulamasını Nasıl Kullanırız?

  • Uygulamayı ilk önce Google Play’dan cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Hemen ardından uygulamaya girerek;
  • Ana ekranda yer alan telefonlar için telefon hızlandırma, tabletler için de tablet hızlandırma seçeneğini girin.
  • Karşınıza çıkan ana sayfanın alt kısmında yer alan hızlandır seçeneğini girerek, cihazınızın RAM’ini temizleyebilirsiniz
  • Hemen  akabinde geri linki ile ana sayfaya geri dönün ve gereksiz dosyalar seçeneğine girerek, cihazınız da bulunan gereksiz dosyaları da silebilirsiniz.
  • Telefon ya da tabletinizdeki gereksiz dosyaları silme işini de tamamladıktan sonra altta  yer alan çöpü boşalt ya da çöpü temizle linkine girerek telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. Hatta uygulamanın uygulama yöneticisi linkinden telefon ya da tabletinizdeki  kullanmadığınız uygulamaları listeleyip, cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Bu uygulamanın  Anti virüs özelliği  sayesinde cihazınıza bulaşan virüsler ve zararlı yazılımları tespit ederek, cihazınıza güvenlik sağlamış olur.

 Clean Master İle Oyun Hızlandırma işlemi Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemi için en etkili temizleme ve hızlandırma uygulaması olan Clean Master Uygulaması ile oyunlarınızı da hızlandırabilirsiniz. Bunun için de;

 Uygulamanın  ana sayfasında bulunu telefon ya da tablet hızlandırma seçeneğine girin

 Açılan sayfanın sağ kölesinde bulunan oyun kolu linkine ve sembolüne girin ve ardından oyun hızlandırma seçeneğine girerek, tablet ya da telefonunuzda bulunan oyunlar ve ne kadar seviyede hızlandırma yapabileceğinizin bilgisi kaşınıza çıkacaktır. Uygulamanın alt kösesinde bulunan hızlandır linkini kullanarak oyunlarınızı hızlandırabilirsiniz. Özellikle arka planda çalışan uygulamaların kapatılmasında çok işe yaramaktadır. Cihazlarınıza üst düzey performans veren bu uygulamayı hepiniz çok seveceksiniz.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir