Çin Malı Telefonların Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Posted by

Çin malı telefonların kullanım ömrü ile ilgili ilk bilinmesi gereken husus telefonun Türkiye’de kullanım izni olup olmamasıdır. Telefon üzerinde bulunan imei numarası önemli bir husustur. Bazen kaçak olarak ülkeye getirilen Çin malı telefonlar eski telefonların imei numaraları yapıştırılıp satılabiliyor. Bu durum fark edildiğinde ise operatörünüz kullanımınızı kesiyor. Telefonda LTE 20 yazması gerekiyor. Bu özellik operatörler uyumlu olduğunu ve Türkiye’de kullanılabileceği belirtir. Çin malı telefonlarda da markaya göre kalitesi ve kullanım ömrü değişiyor. Ünlü Çin malı akıllı telefon markaları olan Xianomi, Huawei gibi kaliteli markaların modelleri üstün özellikler ile üretilmiştir. Ancak hiç adı duyulmamış Çin malı telefonlar için uzun ömürlü garantisi verilemiyor.

Çin Malı Telefonların Özellikleri

Çin malı telefonlar yasal yollarla satışa sunulan tanınmış markalar ise diğer markaların akıllı telefonları ile hemen hemen aynı özelliklerde telefonlar üretiyorlar. Çin malı telefonlar çift sim ve 4,5 G özelliği ile sunulsa da Türkiye ağında çalışmayabiliyor. Frekans bandının da kontrol edilmesi gerekiyor. MediaTek yongalar ile yapılan telefonlar diğer markalara göre hız oranı düşük olduğundan yavaş işlem yapabiliyorlar. Genellikle telefonlarda en az 32 veya 64 GB hafıza bulunurken Çin malı telefonlarda 6 GB olabiliyor. Çin malı telefon almanın sakıncaları:

  • Telefonda bir hata olduğunda geri vermek zor olabilir,
  • Bazı durumlarda ithalat vergisine tabi olabilirsiniz,
  • Telefon şebekenizde çalışmayabilir, mutlaka kontrol edilip alınmalıdır,
  • Google Play gibi gerekli uygulamalar kullanılamayabilir.

Çin Malı Telefon Almanın Faydaları

Çin malı akıllı telefonların en büyük artısı fiyatlarıdır. Diğer telefon markalarına göre daha hesaplı telefonlardır. Kullanım özelliklerindeki bazı sorunlar sizin için önemli değil ise çok daha az para ödeyerek kaliteli bir telefon satın alma şansı sunar. Rekabetçi özellikte olan Çin malı telefon üreticileri diğer markalarda bulunan pek çok özelliği markalarında uygulamışlardır. Xianomi Çin malı akıllı telefon Çin’in Apple’ı olarak kabul ediliyor. Birçok üstün özelliğe sahip modeller ile akıllı telefonlar sunuyor. Kamera özellikleri gibi ayrıntılara takılmıyorsanız Çin malı telefon tercih edebilirsiniz.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir