Cep Telefonu Nasıl Temizlenmelidir?

Posted by

Cep Telefonu Nasıl Temizlenmelidir? sorusunun yanıtı sizin için kolaylaştırıcı ve ekonomik çözümler içeriyor.

Cep telefonları artık günümüzde vazgeçilmez teknolojik ürünler haline gelmiştir. Özellikle kişilerin birbirinden haber almak ve her konuda bilgi edinmek için yanlarından ayırmadığı iletişim araçlarından biri olmuştur. Bu nedenle cep telefonları kullanımında da dikkatli olmak ve cihazın bakımını aksatmamak gerekmektedir. Cep telefonları sıkça kullanıldığı için çoğu zaman çabuk bozulma gibi olumsuzluklar yaratabilmektedir. Bu nedenle cihazın temizliği ve bakımı mutlaka yapılmalıdır. Cep telefonlarında İki türlü temizlik özelliğinden bahsedilmektedir.

  • Bunlardan İlki kişinin telefonunu kendi imkanları ile temizleme işlemidir.
  • Bir diğer temizleme yöntemi ise telefon bayilerinin yaptığı temizleme işlemidir. Bunun öncesinden telefon bu noktaya gelmeden önce dikkatli bir kullanım tercihi ile bu durumun önüne geçilebilmektedir.

Temizleme işlemi öncesinde telefonların yumuşak ve zarar vermeyecek aparatlar ile temizlenmesi gerekmektedir. Cep telefonu su ile temizlenmemelidir. Su ile temizleme yapılması halinde telefon zarar görecek ve bozulma riski ile karşı karşıya kalınacaktır.

Cep telefonları İçin Temizleme Aparatları Nelerdir?

Cep telefonları için temizleme aparatları cihazın zor temizlenen bölgeleri için fırçalardır. Fırça kullanımı telefonun daha kolay temizlenmesinde yardımcı olacaktır. Ancak fırça tercih ederken yumuşak özellikli olmasına dikkat edilmelidir. Sert fırçalar telefonu çizilmesine neden olmaktadır. Bir diğer temizleme aparatı ise telefonlara özel solüsyonlardır. Bu tür solüsyonlar telefon için en ideal temizleme özelliği sağlamaktadır. Özellikle iç kısımlardaki kirler için son derece ideal ürünlerdir. Cep telefonlarının cam kısımları da çok çabuk leke tutmaktadır. Bunun için bu tür solüsyonlar bu lekelerin temizliğinde sıkça tercih edilmektedir. Cep telefonlarının cam temizliği için ise özel temizleme bezleri tercih edilmelidir.

Cep Telefonu Temizliğinde Nelere Edilmelidir?

Cep telefonları titizlik ile temizlenmesi gereken cihazlar arasında yer almaktadır. Temizleme esnasında bazı detaylar çok önem taşımaktadır. Kesinlikle telefonlar su ile temizlenmemelidir. Su telefon içerisinde nem yaparak cihazın bozulmasına neden olmaktadır. Telefonun iç bölmelerini temizlemek için cihazın çizilmesine neden olmayacak aparatlar kullanılmalıdır. Batarya telefon temizliği esnasında dikkatli bir şekilde çıkarılmalı ve tekrar yerine takılmalıdır. Cep telefonlarının en sık kirlenen bölümü ekrandır. Bu nedenle ekran yumuşak bir bez ile hafif nemlendirilerek temizlenmelidir.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir