Bağımlılık Yapan 5 Mobil Oyun Önerisi

Posted by

Günümüzde artık bir vazgeçilmez olarak yer alan telefonlar sayesinde mobil oyunlar bağımlılık haline gelmiştir. Mobil oyunların gün geçtikçe çeşitlilik gösterdiği bir gerçektir. Mobil oyunların artışı insanların bu oyunlara bağımlı hale gelmesine neden olmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle sayıları artan mobil oyunlar da gelişmiş özelliklerle donatılmıştır. Bazı mobil oyun çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir.

  1. Temple run oyunu
  2. Subway surfers oyunu
  3. Two dots oyunu
  4. Alphabear oyunu
  5. Candy crush saga oyunu

Temple Run  Subway Surfers Mobil Oyunu

Temple run mobil oyununda amaç, piramitten çalınan değerli eşya ile mumyalardan kaçmaktır. Yön tuşları sayesinde engellere takılmadan kaçmayı sağlamak oyunun hedefidir. Subway surfers ise son zamanların en çok oynanan mobil oyunları arasında yer almaktadır. Bu oyunda kaykay ile peşinde olan bekçiden kaçmak ve bu sırada altınları toplamak amaçlanır. Üç boyutlu bir macera oyun türüdür. Macera oyunları içerisinde subway surfers oyunu tasarımıyla ve sürekli hareketli bir oyun olma özelliğiyle dikkat çekmektedir. 

Two Dots Mobil Oyunu

Two dots, bir beceri oyunudur. Bu oyundaki amaç, renkli noktaları birleştirerek eleme yapmaktır. Önemli olan az hamlede en çok elemeyi yapmaktır. Eğlenceli bir oyun türüdür. Beceriye dayalı bir oyun olması two dots için bir tercih nedenidir. Birçok kişinin eğlenceli vakit geçirmek için oynadığı bir oyun türüdür. 

Alphabear Mobil Oyunu 

Alphabear, farklı harflerle kelime oluşturma oyunudur. Ne kadar uzun kelimeler tüketilirse o kadar büyük ayılar oluşur ve puanlar artar. Kelime öğrenme programları arasında yer almaktadır. Farklı kelimeler türetmek adına son derece etkili bir oyundur.

Candy Crush Saga Mobil Oyunu

Mobil cihazlarda oldukça sık oynanan bir oyun türüdür. Bu oyunda amaç, benzer şekerleri toplayarak yüksek skor elde etmektir. Bonusları toplayarak daha fazla skor elde edilebilmektedir. Farklı türleri olan bu oyun bağımlılık yaratacak niteliktedir. Candy crush saga oyununu oynayanlar level atladıkça daha fazla oyun oynama isteği ile karşı karşıya kalırlar. Oyun özellikleri geliştikçe ve yenilendikçe rağbet görmeye devam edecek oyunlar arasında yer alacaktır. 

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir