Akıllı Telefon Seçiminin Püf Noktaları

Posted by

Cep telefonlarının ilk piyasaya çıktığı dönemlerde var olan cihazların daha küçük modellerini geliştirmek trend iken, akıllı telefonların piyasaya çıkması ile bu trend tam tersi eksenine dönmüştür. Kullanıcılar artık daha iyi kalitede video izlemek, cepten fotoğraflarını görüntülemek ve daha geniş bir ekranda oyun oynamak istiyor ve daha büyük ekrana sahip olan akıllı telefonlar kullanıcıların bu isteklerini karşılıyor olmasının yanı sıra içeriğinde keyfini daha iyi çıkarmalarını sağlamaktadır.

Akıllı Telefon Seçiminde Elinizin Fiziksel Durumuna Dikkat Edin

Akıllı telefon konusunda kullanıcılar geniş ve büyük ekran tercih etmekte ama akıllı telefonunuzun ekran boyutunu değiştirirken elinizin fiziksel durumunu da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Şayet elleriniz küçük ise çok büyük ekranlı bir telefon kullanmanız zor olacağı gibi büyük ekranlı telefonlar daha ağır ve taşımaları da daha kolay olmayabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

Akıllı Telefon Kullanımında Erkeklerin Avantajı

Hangi boyuta sahip olan akıllı cep telefonunun ihtiyacınızı en iyi şekilde giderebileceğini öğrenmede etkili olan ne görmek istiyorsunuz, bir telefonu nasıl rahatlıkla taşırsınız ve başparmağınız nereye kadar erişebiliyor şeklinde üç faktör bulunmaktadır. Büyük ekrana sahip akıllı telefonlar ile oyun, alışveriş, okuma ve konuşma gibi konular ekran büyük olduğu için daha rahattır.

Çoğu insanın dolgun parmaklara sahip olması nedeniyle büyük ekrana sahip cep klavyeleri yazmayı kolaylaştırıyor ve imla hatalarına mesaj yazma olasılığını da azaltıyor. Akıllı ekranlarda en çok başparmağımızı kullanıyoruz ve ekranın büyümesi ile birlikte başparmağın erişim alanı da azalmaktadır. Erkekler, büyük ekranlı telefonlar da daha şanslı görüldükleri gibi büyük ekranlarda başarılı sonuç alma olasılıkları da daha yüksektir.

Akıllı Telefon Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı telefon seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu önemli noktalar ise;

  • İşletim sistemi,
  • Fotoğraf çözünürlüğü, kamera özellikleri ve optik görüntü sabitleyici,
  • Arttırılabilir hafızaya sahip olması,
  • Sahip olduğu ram’in en az 3 ile 4 GB olması,
  • Elinizin fiziksel yapısına ve başparmak boyunuza uygun kullanabileceğiniz ekran boyutu seçimidir.

Akıllı Telefon Seçiminde Bellek, Kamera Ve İşletim Sistemi

Akıllı telefon seçimi yapılırken cihazın ekran boyutu ile ağırlığı dışında hangi işletim sistemine sahip cihazı kullanmak istediğinize karar vermeli ve ayrıca sistem belleği ve işlemci gibi önemli iki unsura da bakmanız gereklidir. Çünkü hızlı bir işlemciye sahip akıllı telefon ile işinizi daha hızlı görmenizi sağlayacaktır. Bazı akıllı telefonlarda hafıza kartı ile hafıza yükseltmek mümkün olmadığından hafıza kartı ile hafızasını arttırabileceğiniz bir akıllı telefon seçmeniz durumunda verilerinizi saklayabileceğiniz daha fazla bir depolama alanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefon seçiminde yüksek çözünürlüklü kamerası olmasına dikkat etmeniz durumunda çektiğiniz fotoğraflarınız konusunda daha iyi sonuç alabilirsiniz.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir