Akıllı seçim ve akıllı çekim dahil olmak üzere Samsung Galaxy S10’da nasıl ekran görüntüsü alınır?

Posted by

Samsung, fiziksel ana düğmeyi kaldırarak Galaxy S8‘i piyasaya sürdüğünde büyük bir değişiklik yaptı. Bu, Galaxy S9 ve yeni Galaxy S10‘da aynı düşünüldü.  Yeni bir Samsung telefonundaki ekran görüntüleri S7 gibi eski modellerden farklıdır.

Ortalama Android cihazınızdan daha kullanışlı hale getirmek için bazı Samsung eklemeleri ile ekran görüntüsü almaya dair bir dizi farklı seçenek sunuyor. S10’da bir miktar değişiklik olmakla birlikte, prensipler temelde eski cihazlardakilerle aynıdır.

İşte Samsung Galaxy S10 ile cep telefonunun ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı anlatıyoruz.

Galaxy S10 düğmelerini kullanarak ekran görüntüsü yakalamak

Samsung, düğmeye basılarak ekran görüntüsünü alma şeklindeki geleneksel Android yöntemini destekliyor:

 1. Yakalamak istediğiniz içeriğin ekranda olduğundan emin olun.
 2. Sesi ayarı ve sağ taraftaki ekranı beklemeye alma düğmesine aynı anda basın.
 3. Ekran, galerideki “ekran görüntüsünü” yakalayacak görüntü yakalama albümünde / klasörüne kaydedecektir.

Bunun, bekleme düğmesi ile ana sayfa düğmesi bir arada kullanılan Galaxy S7 ve önceki cihazlarda farklı olduğunu unutmayın.

Akıllı yakalama kullanan Galaxy S10 ile ekran görüntüsü alma

Galaxy S10 (ve daha eski modellerde) üzerindeki ekran görüntüleri yakalama hakkında bilinmesi gereken bir sonraki şey, akıllı çekimin sizin için daha fazlasını yapıyor olmasıdır. Bu, Samsung için oldukça benzersiz bir şeydir ve galeri uygulamanıza gitmek ve açmak yerine ekran görüntüsünü anında işlemenizi sağlar.

 1. Akıllı yakalama ayarları> gelişmiş özellikler> akıllı yakalama’da açık olduğundan emin olun (varsayılan olarak açık olacaktır)
 2. Ekran görüntüsünü aldığınızda (aşağıda düğmeler veya avuç içi kaydırma kullanarak), sayfanın alt kısmında bir afişte (yukarıda gösterildiği gibi) ek seçenekler göreceksiniz. Ekran görüntüsü alınan görüntüyü çizebilir, kesebilir veya paylaşabilirsiniz, ancak en kullanışlı olanı aşağı dönük oklarla işaretlenmiş kaydırma şeklinde yakalama özelliğidir.
 3. Ekranın görebileceğiniz kısımlarını dahil etmek için kaydırma menüsüne dokunun, örneğin uzun bir web sayfasında – bu gerçekten yararlıdır.

Palm swipe kullanarak Galaxy S10 ekran görüntüsü almak

Samsung’un sunduğu alternatif bir yöntem, bir jest kullanarak, son birkaç cihazda bulunan yöntemdir. Peki bu nasıl oluyor?

 1. Ayarlar> gelişmiş özellikler> hareketler ve jestler> yakalamak için avuç içi kaydırmaya gidin. Bu seçeneğin açık olduğundan emin olun.
 2. Elinizin yanını ekran boyunca kaydırın. Her ikisinde de sola veya sağa kaydırabilirsiniz.
 3. Ekran, galerideki “ekran görüntüleri” albümünde / klasöründe yakalanacak, yanıp sönecek ve kaydedilecektir.

Düğmeye basma konusunda ustalaştıysanız ve yakalamak için kaydırma özelliğini kullanmak istemiyorsanız, avuç içi kaydırmayı kapatabilirsiniz.

Akıllı seçim kullanarak Galaxy S10 ekran görüntüsü almak

Bu üçüncü yöntem tam bir ekran görüntüsü değildir, ancak akıllı seçim adı verilen bir özelliği kullanarak ekrandaki bilgileri yakalamanın çok kullanışlı bir yoludur. Geçmişte bir Note serisi kullanıcısıysanız, bu size tanıdık gelebilir.

Akıllı seçim bir kenar paneldir, kenar ekranından kaydırabilirsiniz.

 1. Ayarlar> ekran> kenar ekranı> kenar panellerine girin. Bu menüden önce kenar ekranın kendisini, aynı zamanda akıllı seçim kenar panelini etkinleştirebilirsiniz.
 2. Yakalamak istediğiniz sayfaya gidin.
 3. Akıllı seçimi elde edene kadar kenar panelini hızlıca kaydırın.
 4. Yapmak istediğiniz seçimin şeklini veya türünü seçin – dikdörtgen, daire, ekrana sabitle veya hepsinden iyisi, bir gif oluşturun.
 5. Bu seçimi yapmak için bir çerçeve ile çekim sayfasına döneceksiniz. Çerçeveyi yeniden boyutlandırın veya yeniden konumlandırın ve tuşuna basın, işlem bittiğinde durun.
 6. Daha sonra ne çektiğiniz gösterilir, çizme, paylaşma, kaydetme ve metin durumunda, o metni çıkartma seçeneği ile gösterilir, böylece başka bir yere de yapıştırabilirsiniz.
 7. Bir seçimi sabitlemek durumunda, bu, yakalanan seçimin, siz kapatana kadar her şeyin üzerine gelmesini sağlar. Bir adres veya referans numarası gibi, başvurmak istediğiniz bilgileri kolayca almak için gerçekten yararlı bir özelliktir.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir