Fotoğraf Çekmeyi Sevenler İçin Kamera Çözünürlüğü Yüksek Olan Modeller

Posted by

Cep telefonu artık pek çok farklı özelliği beraberinde taşıyan bir alet haline gelmiştir. Öyle ki iyi ve ekran çözünürlüğü yüksek olan bir cep telefonunuz varsa iyi bir kameraya da sahipsiniz demektir.

Cep telefonu ile fotoğraf çekmek çoğu kişi için bir hobi haline gelmiştir. Fotoğrafın dışında video hatta film çekmek için bile kullanılan akıllı telefonlar arasından iyi bir seçim yaptığınızda siz de bu konuda kendiniz geliştirebilirsiniz. Taşıması kolay, yazılımı düzgün, kullanımı işlevsel ve hızlı, kamerası da yüksek çözünürlüğe sahip olan bir cep telefonu çekim yapma konusunda bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Eğer böyle bir merakınız varsa size düşen önce kendinize en uygun cep telefonunu satın almaktır.

Çözünürlüğü Yüksek Olan Cep Telefonu Modelleri 

Yüksek çözünürlüğe sahip olan cep telefonları arasında en dikkat çeken markalar Samsung, Sony Xperia, LG ve Huawei’dir. Farklı zamanlarda üretilen farklı modeller farklı ihtiyaçlara karşılık gelmektedir. Bunun için en iyi beş telefonu ve daha da iyi olan diğer beş telefon arasından bir karşılaştırma yapılabilir. En iyi fotoğraf kalitesine sahip olanlardan beş tanesi

1-Xiaomi Mi6

2- Huawei Honor 8 & Pro

3- SonyHuawei Honor Xperia XZ Premium

4- Asus Zenfone Zoom

5- Huawei P10 Plus

En iyiden en zayıf olan doğru yapılmış olan bu sıralamanın ilk üyesi olan Xiaomi Mi6, otomatik odaklamasının çok hızlı olması nedeniyle beğenilmektedir. Her fotoğrafın üzerine bir filigran yerleştirmesi ise kötü özelliğidir. Fotoğraf kalitesi çok yüksek olan bu telefon en iyi fotoğraf çekenler arasında yer alıyor. Huawei Honor ise çok düşük bir aydınlatma da bile çekim kalitesiyle dikkat çekiyor. Kullananlar sadece dikey çekim konusunda sorun yaşıyor. Sony Xperia ise çekim konusunda öncü markalardan birisi ama XZ Premium modelinin düşük aydınlatma ve otomatik odaklama konusunda eksikleri olduğu kabul ediliyor. Asus Zenfone Zoom S ise hem performans hem de şarjının uzun süre dayanması açısından ideal ama otomatik odaklaması zayıf bulunan telefonlar arasında. Yine kaliteli telefonlar arasında bulunmasına rağmen dikey tutuşta sorun çıkaran modellerden en sonuncusu da Huawei P10 Plus.

Çözünürlüğü Daha İyi Olan 5 Telefon Modeli

Yukarıda sayılan telefonlardan çok daha iyi kabul edilen 5 telefonu en iyiden en kötüye doğru sıralarsak şöyle bir tablo çıkar:

1- Samsung Galaxy S8 Plus

2- LG G6

3- OnePlus 5

4- HTC U11

5- Apple iPhone 7Plus

Dar çerçeve ve Portre modlarına uygun olan ve ön izlemeleri de canlı olan Apple iphone 7Plus’ın beğenilmeyen özelliği ara yüzünün sadece ve kontrol seçeneğinin çok az olmasıdır. Bu yüzden profesyonel çekimler için tercih edilmez. Düşük ışıkta bile harika bir görüntü kalitesine sahip olan HTC U11 ise odaklamasının biraz uzun sürmesidir. OnePlus 5 ve LG G6 da iyi telefonlar olmasına rağmen, şu an bu konuda en iyi Samsung S8 Plus kabul ediliyor. Bu telefon hemen her konuda hızlı ve harika sonuçlar verebiliyor. Bu sayılanlar arasından özelliklerine göre ir seçim yapabilir ve kendiniz için en iyisini seçebilirsiniz.

My Review

Review Form...

Reviews

Loading Reviews...

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir